Perşembe, Aralık 2, 2021
Ana SayfaAlkol ÇeşitleriBaileys Nedir Nasıl İçilir

Baileys Nedir Nasıl İçilir

Farklı bir türü olarak bilinen Baileys oldukça tatlı ve mayhoş bir tada sahip bir içkidir. Kahve ve Krema birlikte içilebilen ve içimi oldukça güzel olan Baileys İngilizler tarafından çok sık tüketilmektedir.

 

Evde hazırlanması oldukça kolay karışımlar sayesinde soğuk mevsimlerde tüketebileceğiniz bir içki olan Baileys, kahveniz birlikte kış gecelerinde hem içinizi ısıtır hem de güzel vakit geçirmenizi sağlamaktadır. İçerisinde çikolata, İngiliz ’si, Süt ve karamel bulunan Baileys kahve lerinize çok güzel bir tat vermektedir. Çok farklı şekillerde içilebilen Baileys, çok kahve ile tüketilir. Kahvenin tadına çikolata, viski ve karamel tadını ekleyen Baileys hem daha yumuşak bir kahve içimini hem de farklı bir havayı tatmanızı sağlar. Ayrıca sadece sıcak içeceklerde değil, soğuk olarak hazırlanan kokteyller ile de tüketilebilen bir içki çeşididir.

 

 

Uzun shot bardağınızı hazırladıktan sonra kahve likörünüzü ekleyin, daha sonra üzerine Baileys ekledikten sonra portakal likörünü de ekledikten sonra bardağınızı ısıtarak pişmesini bekleyin. Pişirme işlemini yaparken yanmaz ve ateşe dayanıklı bardak kullanmanızı tavsiye ederiz. Yeterli sıcaklığa ulaştıktan sonra Baileys sıcak olarak içilmeye hazır olacaktır. Bu kokteyli hazırlarken çok dikkat etmeniz gereken nokta alkollü içecekleri hazırlarken öncesinde karıştırmayınız. Bardağa hepsini ayrı ayrı ekleyin ve ısınmaya başladıktan sonra sadece birkaç kez karıştırın.

 

Baileys Irısh Krem

 

Kış aylarında tüketmenizi tavsiye ettiğimiz bu karışımın malzemeleri, 1 Bardak sıcak kahve, 1 buçuk şat Baileys, krema ve tarçın. Malzemelerinizi hazırladıktan sonra Kahvenizi bardağınıza doldurun. Baileys likörünü kahvenin üzerine ekledikten sonra karıştırın. Karıştırma işleminin ardından daha önceden hazırlamış olduğunuz kremanızı içerisine döktükten sonra üzerine tarçın serpiştirin. Müthiş bir kahve deneyimi için hazırsanız şimdi içmeye başlayabilirsiniz.

 

Baileys Kahveyle Nasıl İçilir?

 

Kakaolu süt gibi bir görüntüye sahip olan Baileys, sek olarak tüketildiğinde çok tatlı olduğu için çok fazla tüketilemez. Fakat kahve birlikte bu tatlılık alındığında çok daha fazla içebilirsiniz. Bardağınıza eklediğiniz kahvenin tadını daha fazla almak isterseniz iki de bir oranında kahve ve Baileys ekleyerek kahvenizi demleyebilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments