Kokteyl Dnyas Kokteyl Tarifleri ve Bar Rehberi
Dünyanın En Pahalı Viskisi

Alkol Çeşitleri Diğer

Dünyanın En Pahalı Viskisi

Dünyanın En Pahalı Viski Şişesi Sadece 1,1 Milyon Dolara Satıldı

80‘li yıllarda, Valerio Adami adında bir İtalyan sanatçı 1926’nın on iki şişesinin etiketini tasarladı ve imzalıyordu. Bugün, bu şişeler sadece güzel bir kuruştan daha değerli: 1,1 milyon dolar, değeinde.

Bir basın bültenine göre şişe, Edinburgh, İskoçya’daki Bonhams tarafından açık artırmaya sunuldu ve dünya rekorunu en çok satılan viski şişesi için ayarladı . Rekor kıran başarıya rağmen, isimsiz alıcının bile telefonla kazanma teklifinde aranan özel koleksiyoncu ortaya çıkması rahatsız edici değildi.

1926 yılında damıtıldı ve 1986’da şişelenene kadar bir fıçıda muhafaza edildi, sadece 24 şişe üretildi ve hiç kimse hala kaç tane olduğundan emin değil. Onların çılgın değerinin sebebi içerideki viski değil, etiketlerin koleksiyoncu değeriydi: Adami 12 yıl boyunca görevlendirildi ve diğer düzine The Beatles  albümünü birlikte yaratan İngiliz sanatçı Peter Blake tarafından tasarlandı.  

Kayıt uzun sürmeyebilir. Sotheby’s, Peter Blake      imzalı bir şişeyi açık artırmaya çıkardı.13 Ekim’de New York ve bu rekoru 1,2 milyon dolara çıkarması bekleniyor.


Kokteyldunyasi


Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Translate