EV BARINI OLUŞTURMAK İSTEYENLERE 10 ALTIN TAVSİYE

0
1070
EV BARINI OLUŞTURMAK İSTEYENLERE 10 ALTIN TAVSİYE

EV BARINI OLUŞTURMAK İSTEYENLERE 10 ALTIN TAVSİYE:

1️⃣Keyif aldığınız içkileri satın almakla başlayın. Örneğin, ben margarita sevdiğim için bir şişe tekila başladım, tabi yanına bir şişe de eklendi)
:::
2️⃣Nerede ve nasıl kullanacağınızı bilmeden içki satın almayın. Küçük küçük içki takviyeleri yaparak adım adım barınızı büyütün. Ama ucuza da kaçmayın.Kaliteli içki kafanızı da midenizi de ağrıtmaz.
:::
3️⃣Altı temel baz içkinin her birinden birer şişe bulundurun. (Baz içki ile , , tekila, , rom, mezcal, brandy gibi içkileri kastediyorum.)
:::
4️⃣Yardımcı içkilerden esansiyel likörleri kokteyl zevkinize göre barınıza eklemeye başlayın. (Aperol, Cointreau, Maraschino, St-Germain, Chambord, Bitter Truth Violette Liqueur)
:::
5️⃣Farklı vermut çeşitleri alın. Zamanla Otto's Athens, Cap de Matei gibi markalara geçersiniz.Vermut deyip geçmeyin, pek çok kokteyli güzelleştiren kaliteli bir vermuttur.
:::
6️⃣Aperol spritz gibi proseccolu kokteyller yapacaksanız bir şişe Prosecco, Şampanya, Brut, Cava vs. tarzı bir ürün bulunsun.Ama gözünüzü seveyim beyaz şarap ile Aperol spritz yapmaya kalkmayın, yoksa Aperol Spritzden soğursunuz.
:::
7️⃣Bar malzemesi almak için acele etmeyin; Ama mutlaka bir tane jigger ve shaker edinin. Bir tane peeler (soyucu),limon sıkacağınız da olsun. Parama kıyarım diyorsanız mixing glass, bar kaşığı, muddler da ekleyerek yolunuza devam edersiniz.
:::
8️⃣Buzdolabınızda her daim soda, tonik ve mutlaka bir şişe ‘Angostura Bitter’ bulundurun. Yemeğe konulan tuz, karabiber ne ise kokteyllerin baharatı, tadı tuzu da bitterlardır. Zamanla orange bitter, chocolate bitter, kereviz bitter gibi diğer aromatik bitterları da alabilirsiniz.
:::
9️⃣:Hazırlayacağınız kokteyllerin %98'inde buz kullanacağınızı söylesem yanlış olmaz. Mixing glass için veya bardağınızı soğuturken de buza ihtiyacınız olacak.İçkinizin büyük bir bölümü buzdan oluştuğu için kaliteli su kullanmaya özen gösterin. Frozen kokteyller için buz da kırabilen bir alın.Dostlarınıza kokteyl hazırlarken bazı kokteylleri blenderda kolayca hazırlayabilirsiniz.
:::
🔟 Taze limon, lime, portakal ile dondurulmuş Lime, passion fruit, mango, çilek gibi meyvelerin pürelerini bulundurun.

Daha fazla kaynak ve bilgi için instagram Kokteylist hesabını takip edebilirsiniz
Kaynak

No tags for this post.