Katar’daki Dünya Kupası’nda stadyumların ‘belirli alanlarında’ alkol servisi yapılacak

0
678

Katar'daki Dünya Kupası'nda stadyumların ‘belirli alanlarında' alkol servisi yapılacak

Katar'daki FIFA Dünya Kupası organizatörleri, stadyumların “belirli alanlarında” alkol satın alınabileceğini doğruladı.

BBC'nin  haberine göre , başkent Doha'da taraftarların da alkol satın alabilecekleri 40.000 kapasiteli bir hayran bölgesi onaylandı  .

ESPN , 20 Kasım'da başlayacak olan turnuva boyunca Dünya Kupası sponsoru Budweiser tarafından sağlanan biranın stadyumlarda ve taraftar bölgelerinde bulunduğunu açıkladı.

Katar 2022 CEO'su Nasser Al Khater BBC Sport'a verdiği demeçte , “İnsanların gelip asla unutamayacakları deneyimler yaşamalarını istiyoruz” dedi .

Komitenin hala “alkol stratejisini” tamamlamakta olduğunu söyledi, ancak bu, stadyum sınırları içinde içki içilmesine izin verileceğini gösteren ilk duyuru.

Bu arada, Katar'ın güvenlik ve güvenlik komitesi başkanı, seyahat eden hayranları ülkeye gizlice girmeye teşebbüs etmeye karşı uyardı. Albay Jassim Abdulrahim Al Sayed, taraftarların kendi içkilerini Katar'a kaçırmalarını önlemek için “özel önlemlerin” alındığını açıklayarak şunları ekledi:

“Havaalanından ve valizlerden alkole izin verilmeyeceğini düşünüyorum.

“Ülke genelinde alkolün satılacağı yerler var.”

Ana hayran bölgesi yalnızca 18.30'dan sonra alkol servisi yapacak, Al Khater'in ailelerin günlerde alkolsüz bir ortamda olma arzusunu belirttiği bildirildi.

Dünya Kupası'nın genel alkol politikasına gelince, Al Khater, “Stadyumlarda ve belirlenmiş bölgelerde alkol satışı konusunda bir yanlış anlama var.

“Her zamanki gibi diğer Dünya Kupası gibi çalışıyoruz.

“Çok basit, her zaman Katar'da alkol satışının mevcut olduğunu ve belirli bölgelerde satışa sunulacağını belirttik.

“Taraftar festivali 18:30'dan itibaren hizmet verecek, ancak çok sayıda aile ve çocuğu çekecek ve onlara günün belirli saatlerinde alkolsüz bölgede bulunma fırsatı vermek istiyoruz. Daha sonra taraftarların alkolü hazır olacak.”

Duyurular, lisanslı otel barları ve restoranları dışında halka açık yerlerde alkol tüketmenin yasa dışı olduğu Katar'daki kurallarda kayda ğer bir gevşemeye işaret ediyor.


No tags for this post.