Malibu nedir nasıl içilir

0
101127

Likör kategorisinde yer alan , hazırlanan kokteyller içerisine eklenebilen tatlı bir tadı olan içki çeşididir. Hindistan cevizi aromasıyla müthiş bir tadı olan Malibu içerisindeki Rom oldukça rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Hazırlanan çeşitlerinde en çok ana madde olarak kullanılan Malibu, soğuk kokteyller ile birlikte tüketildiğinden dolayı yaz içkisi olarak bilinmektedir.

 

%21 alkol oranına sahip olan Malibu, içildiğinde etkisini hemen gösteren bir içki türü ğildir. Hazırlandığı kokteyl içerisinde tadını çok alamadığınız ama aynı zamanda aradan geçen bir süre sonra etkisini gösteren bir içki olan Malibu, sek olarak pek tüketilmemektedir.

 

açısından diğer alkol çeşitlerine göre biraz daha yüksek fiyata sahip olsa da içerisindeki alkol oranı ve eşsiz lezzetinden dolayı bu fark oranı dikkate alınmaz. Çünkü diğer ucuz içkilerden içtiğiniz şişe sayısı ile Malibu ile hazırlanmış kokteylin etkisi daha fazla olacaktır. Yaz aylarında genelde sek tüketilen içkiler yerine daha ferahlatıcı ve dinlendirici etkisi olan kokteyller tüketilmekte. Ve işte bu kokteyllerin hazırlanmasında en çok kullanılan Malibu içkisi sahil şehirlerinde çok daha fazla tüketilmektedir. Karışık kokteyl çeşitleri arasından en çok kullanılan ve beğenilen karışım ise şunlardan oluşmaktadır, 3 cl. Malibu, 3 cl. Rom(light), 6 cl. sade gazoz ve 12 cl. Ananas suyundan oluşmaktadır.

 

Malibu Neyle içilir?

 

Malibu birçok içecek ile birlikte karıştırılarak içilebilir bir içki türüdür. Oldukça tatlı aromaya sahip olduğundan dolayı özellikle meyve suları ile karıştırıldığında çok güzel tatlar ortaya çıkmaktadır. Fakat Malibu içkisini Süt ile karıştırdığımızda ortaya çok daha güzel bir tat çıkmaktadır. Ayrıca Milkshake seviyorsanız gibi Milkshake içerisine Malibu döküp karıştırdıktan sonra enfes bir tada ve ferahlık hissini yaşayabilirsiniz.

 

Malibu ve Tonik

 

Tonik: 5 Cl Malibu içkisini bar kaba doldurun, daha sonra üzerine buz ekleyin. Buz ile birlikte hafif karıştırdıktan sonra üzerine Tonik ekleyerek hızlı bir şekilde 2-3 dakika kadar karıştırdıktan sonra ince ve uzun bardağa boşaltın. Ayrıca içerisine sevdiğiniz meyveleri ekledikten sonra bir parça limon bardağın kenarına tutturak her içtiğinizde limonun ferahlatıcı etkisini hissedebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz