Tekila Sunrise Nasıl Hazırlanır?

0
3403

Nasıl Hazırlanır?

 

 

Malzemeler

  • 60 ml. Tekila
  • 180 ml. Portakal Suyu
  • 20 ml. Grenadine (Nar Şurubu)

Hazırlanışı:

bardağınızın içerisine yarısını dolduracak kadar koyun. Buzların ardından önce tekilayı daha sonra da portakal suyunu ekleyin. Karıştırdıktan sonra yavaşça nar şurubunu da dökün. Katmanlı bir görünüm elde etmek için nar şurubunu dökerken bir kaşık kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kaşığın ters tarafıyla buzları yan tarafa kaydırıp nar şurubunu bu kısımdan dökmek. Nar şurubunun yoğunluğu daha fazla olduğunda öncelikle dibe çökecek daha sonra yavaşça yükselip diğer malzemelerle karışarak sarıdan kırmızıya giden bir görünüm elde edilmesini sağlayacaktır. Nar şurubu kokteylinize portakal suyu ve tekilaya ek olarak daha fazla bir tatlılık katacaktır. Son olarak süslemek için bir portakal dilimini ortasına kadar kesip bardağınızın kenar kısmına iliştirmeyi unutmayın. Dilerseniz portakal diliminin yanına ekleyeceğiniz vişne kokteylinizi süsleyebilirsiniz.

Eğer siz de Tekila Sunrise kokteylinizi kendiniz hazırlamak isterseniz tek yapmanız gereken 3 dakikanızı ayırıp bu kokteyl tarifini uygulamak.

 

Tequila Sunrise tekila, portakal suyu ve nar şurubu ile yapılan ve serinletici tekila bazlı kokteyl olduğunu. Kokteyl, orijinal olarak tekila, kremalı cassis, limon suyu ve soda suyuyla yapıldı, ancak tarif yıllar içinde gelişti. Kokteyl, narenciye şurubunun bir kaşıkla içilmesi için oluşturduğu güneşin doğuşuyla ünlüdür.

Hemen hemen tüm ikonik kokteyllerde olduğu gibi, Tequila Sunrise kokteylinin kökenleri de tartışmasız değil. İçeceklerin doğuşunu izleyen popüler hikaye, 1930'lu yıllarda lüks Arizona Biltmore Hotel'de çalışan Gene Sulitadında bir barmen . Bir başka hikaye ise, birçok zengin Amerikalının kumar oynamak ve parti yapmak için güneye yöneldiği gibi, Yasaklama sonrası dönemde Meksika'nın Tijuana kentindeki Agua Caliente'de yaratılmış olmasıydı .

Tequila Sunrise kokteylinin popülaritesi, tekila yerine rum kullanan Karayip Güneşi, tekila yerine kullanan Amaretto Sunrise ve bunun yerine limonata kullanan alkolsüz Kızıldeniz Gündemi gibi birçok kokteyl çeşitlerini piyasaya sürdü. tekila.

BILIYOR MUSUN?

Mel Gibson'a sahip Tequila Sunrise, Rotten Domates'te% 44'lük bir skor elde ediyor.

 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz