Katar’da içki satılan Tek yer Qatar Distribution Company

0
2363

Katar'da alkol satışı serbest ğil ama yasakta değil Katar'da tek alkol alabileceğiniz yer QDC (Qatar Distribution Company)  bunun dışında sadece 4 ve 5 yıldızlı otellerdir. Tabi ki de buradan alkol alıp evinize götürebilmek için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor, Liqueur Permit  lisansı Qatar Distribution Company devletin satış yaptığı tek yerdir. Evinize alkol alabileceğiniz ama onuda alabilmek için  denilen bir alkol lisansınız olması gerekiyor. Bu lisansı alabilmek için bazı şartlar gerekiyor.

Şartlar

Alkol izinleri Qatar Distribution Company tarafından yönetilmektedir ve başvuru formları mağazalarından temin edilebilmektedir. Mağazaya giriş izni gösterilmelidir. Alkol iznine başvurmak için İngilizce yazılmış bir mektup gereklidir. Mektubun Arapça yazılması halinde, damgalanmış bir tercüme olması halinde genellikle kabul edilir. Mektup, Qatar Distribution Company adına gönderilmeli, şirket içinde yetkili bir kişi tarafından damgalanmalı ve imzalanmalı ve aşağıdaki bilgileri içermelidir:

•  Başvuranın kendi şirket içindeki pozisyonu

•  Başvuranın temel maaşı 10.000 Katar Riyali'nin üzerinde olmalıdır.

•  Başvuru sahibinin bir ikamet hakkı sahibi olup olmadığı veya ücretsiz bir konaklama yeri bulunup bulunmadığı

•  Başvuru sahibinin evli olup olmadığı

•  Bir izin başvurusunda bulunulduğunda, bir kişi başvuru formunu doldurmalı, iade edilebilir bir depozito ödemeli ve dinini belirtmelidir

Daha sonrada bu ek belgeler gereklidir

•  Pasaport veya buna eşdeğer kimlik (fotokopi kabul edilebilir)

•  Oturma izni (fotokopi kabul edilebilir)

Liqueur Permit lisansı bu şekilde alınabilir

Önemli bir detay daha unutmadan söyleyelim

 

 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz