Home Other Sert Kokteyl Hazırlama Rehberi: En Sert Kokteyli Hazırlayın!

Sert Kokteyl Hazırlama Rehberi: En Sert Kokteyli Hazırlayın!

0
Sert Kokteyl Hazırlama Rehberi: En Sert Kokteyli Hazırlayın!

[ad_1]

Sert, güçlü, içimi zor kokteyl, en sert kokteyl nasıl yapılır, alkol oranı yüksek içkiyle kokteyl hazırlamak, çok sert, içimi zor kokteyller, absinthe ile kokteyl nasıl yapılır? Yüzde kaç alkol üstüyle yapılan kokteyller serttir? En sert kokteyl tarifi hangisidir?


Zaman zaman içerik planlamamızı yaparken google’daki arama verilerine bakmaya da özen gösteriyoruz. Ne zaman bakarsak bakalım karşımıza en sık çıkan kokteyl ile ilgili aramalardan biri de “en sert kokteyller”. Bundan yola çıkarak biz de sizlerin en çok bunu merak ettiğini düşündük ve yapabileceğiniz en sert kokteyl tariflerini oluşturduk.

En Sertini Nasıl Yaparız?

En sert kokteyli yaparken önemli olan kokteylin tarifi değil, kokteyli yaparken hangi içkileri kullandığınız. Örneğin basit bir votka enerji kokteylini düşünelim. Bu kokteyli yaparken bile, kokteylin sertliği içinde bulunan votkaya göre değişir. %40 sertlikte votkanın tadı başka, %60 sertlikteki votkanın tadı başka olacaktır. Bu yüzden eğer içimi önemli değilse, gidin ve alkol oranı en yüksek içkileri kullanın.

İşte en sert 10 içki:
1. Spirytus Rektyfikowany (96% Alkol Oranı)
2. Everclear (95% Alkol Oranı)
3. Bruichladdich X4+1 Quadrupled whisky (92% Alkol Oranı)
4. Pincer Vodka (88.8% Alkol Oranı)
5. Balkan 176 (88% Alkol Oranı )
6. Good ol’ Sailor Vodka (85% Alkol Oranı)
7. Sunset Rum (84% Alkol Oranı)
8. Devil Springs Vodka (80% Alkol Oranı)
9. Bacardi 151 (75.5% Alkol Oranı)
10. Absinthe (45%- 72% Alkol Oranı)

Hatta bu konuda hazırladığımız videoya da göz atabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=Thf1QbleX1g

Sert ve “İçilebilir” Kokteyl Yapmak

Eğer amacınız sert ama içilebilir bir kokteyl yapmaksa, o zaman iş değişir. Amacınız her ikisini de yapmaksa birkaç basit kuralla istediğiniz lezzette ve sertlikte bir kokteyl yapabilirsiniz

1. 2’den fazla Alkol Oranı yüksek içki kullanmayın. Örneğin tekil ve votka kullandığınız bir kokteyl tarifinde bir üçüncü alkol olarak rom türevi kullanmayın. Lezzet katması için 3ml veya yarım shot bardaklık tabiki atabilirsiniz; ama 200ml-150ml gibi miktarlarda üçüncü tür içki kullanımından kaçının.

2. Alkollü içki oranınız 2:1’i geçmesin. Eğer %40 ve üstünde baremde alkol kullanıyorsanız, 2:1 oranından fazla oranda alkol kullanmayın. Örneğin her 200ml için mutlaka 100ml meyve suyu vs. ekleyin.

3. Baskın tatları karıştırmayın. Örneğin viski baskın tatlı bir alkoldur. Bir başka baskın tatlı alkol olan tekilayla karıştırırsanız kokteyliniz içilmez hale gelir. Bunun yerine cin-rom gibi baskın tadı olmayan alkolleri karıştırın.

4. Bol buz kullanın veya çok soğuk servis edin. Kokteyliniz ne kadar sıcak olursa, lezzeti o kadar bozulur ve içimi o kadar zorlaşır. Çok sert olsa dahi, kokteyliniz çok soğuk olması içimini kolaylaştıracaktır.

Afiyet olsun!

[ad_2]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here