Chivas Regal

0
Chivas Regal

Chivas regal

 

  1. Yüzyılda Aberdeen’ James Chivas, bakkal mahzende bulunan yaşlı viskilerle denemeye başladı. Daha sonra Chivas Brothers hikayesini sonsuza dekdeğiştirecek bir vizyoner eylem içerisinde girişti.1909’a kadar ileriye götüren Master Charles Howard ve Alexander Smith, dünyanın ilk lüks viskisi olacak 25 yıllık bir karışım oluşturuyor. Öncü ve cömertçe pürüzsüz, Chivas Kardeşlerin mirasına mükemmel bir övgü getirtecek bir viski. Chivas Regal, dünya sahnesine doğru yol alırken, New York’la yoluna devam ediyor. 

Yapımı Hakkında 

Chivas karışımının ethosunun merkezinde ayrıcalıklı ve olağanüstü tutulur. Her fıçısı benzersiz bir imzanın tadına sahiptir, aralarında kötü tad olarak çıkabilecek hiç bir fıçı bulunmamaktadır. Ruhaniyetin son karakteri, neredeyse sonsuz sayıda değişken tarafından etkilenmiştir. Viski yapımında sürekli farklı tad arayan Chivas kardeşler farklı yollar denemiş olup bunların çoğu sürekli iyi tad veren fıçılar üzerinde odaklanmıştır. 

Meşe ağacının yapımında meşe yaşı ve kalitesi oldukça yüksek olup viskiler için kullanılmaktadır. Depo içindeki iklimin tutarlılığı gerekli olan sıcaklığı sağladıktan sonra iyi tadı bulma konusunda firmanın temel ilkeleri arasındadır. Fıçının bulunduğu depodaki kesin konum değişmemekle birlikte aynı tad için istikrar sağlanmaktadır. Bu değişkenlerin kontrolünü ele almak, nüansları benimsemek ve sürekli olarak pürüzsüz bir deneyimi yaratmak sadece bir süreçten çok daha fazlasıdır ve bunu başarabilmektedir. 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz